Scythe SCMG-4PCGH

Druh
chladiče

• Veľmi tichý
    • Trvalo mi asi pol hodiny prísť nato ako ho poskladať :)

Kupoval som ho s tým, že môj starý boxovaný chladič bol hlučný a procesor mal cca 50 °C, teraz ten chladič takmer neni počuť a procesor ma 29 °C takže splnil to, čo som očakával.

• Dobré chladenie
    • Nemusia sa použiť oba vetráky
    • Tichý
    • Na CPU s nízkym vyžarovaním tepla použiteľný ako pasív
    • Použiteľný na všetky známe pätice CPU
    • Pre niekoho zložitejšia montáž
    • Pozor na prípadné vysoké chladiče na pamätiach
    • Náročnejšie uchytenie vetrákov na pasív keď už je osadený na doske a v skrinke (pomocou spony)

Je to vynikajúci chladič, s chladičmi od scythe mám už viac pozitívnych skúseností. Čo sa týka montáže, treba dať pozor a citlivo otáčať šraubíky... keď pretočíte, je problém...
    Pri niektorých doskách a vysokých pamätiach zavadzia osadený vetrák. V mojom prípade mali ramky výšku 5 cm, takže vetráčik je na chladiči trošku posunutý. Na funkciu chladenia to nemá vplyv. Vzhľadom na cenu je to dobrá kúpa.

Druh
chladiče

Excelentní výkon T-M.A.P.S.

Nově vyvinutá T-M.A.P.S. (Three-dimensional Multiple Airflow Pass-Through Structure) lamelová konstrukce zlepšuje proudění vzduchu uvnitř chladiče.

V kombinaci se šesti měděnými heatpipes zaručuje vynikající chladicí výkon.

H.P.M.S. (Hyper Precision Mounting System)

Použití nového montážního systému Hyper Precision zajišťuje jednoduchou, uživatelsky přívětivou, montáž na základní desku.

Je kompatibilní se všemi běžnými sockety, včetně nového LGA1150.

Pro vynikající výkon a extrémně tichý provoz byl Mugen 4 PCGH osazen dvěma novými ventilátory GlideStream 120mm 800rpm

Podporované sockety:

• Intel®: Socket LGA775, LGA1150, LGA1155, LGA1156, LGA1366, LGA2011
  • AMD®: Socket AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2
  • Celkové rozměry: 130 x 88 x 156,45 mm
  • Rozměry ventilátoru: 120 x 120 x 25 mm
  • Hlučnost: 12.5dBA
  • Průtok vzduchu: 43.5 CFM
  • Rychlost otáček: 800 rpm ± 20%
  • Hmotnost: 625 g (pouze pasiv)

• Veľmi tichý
    • Trvalo mi asi pol hodiny prísť nato ako ho poskladať :)

• Dobré chladenie
    • Nemusia sa použiť oba vetráky