ARCTIC Freezer 7 PRO Rev.2 DCACO-FP701-CSA01

Šírka
92 mm

• , zakúpené v Tekra.sk

• účinný

tichý vetrák za rozumnú cenu.

• , zakúpené v www.lacnenotebooky.eu

• Dobry pomer cena/vykon

Cakal som, ze bude menej hluc

• , zakúpené v Semilton.sk

• Rychle dodanie
    • lahka montaz
    • 100% splneny ocakavany vysledok (PC sa mi uz neprehrieva)
    • ziadne

Dĺžka
108 mm
Šírka
92 mm

Arctic Cooling patrí medzi popredné spoločnosti v oblasti chladenie počítačových komponentov a jej produkty sú veľmi obľúbené vďaka svojej kvalite výkonu.

• Odporúčané TDP: do 150W
  • Otáčky (min): 900 ot / min

Otáčky... .

• , zakúpené v Tekra.sk

• účinný

tichý vetrák za rozumnú cenu.

• , zakúpené v www.lacnenotebooky.eu

• Dobry pomer cena/vykon

Cakal som, ze bude menej hluc

• zlozenie (aktivny pasivny chladic a medene trubky)
    • krasne odvadza teplo kupil som ho uz vela krat Arctic freezer a Cooler master su kvalitky :)
    • stiha pekne chladit aj pri hrani novych hier a pretaktovani procesora
    • velkost

Nikdy som snim nemal problem uvidim ci sa casom nepokazi ak zacnu niekde setrit co robi dneska vela znaciek potom by som presiel na iny. zatial som plne spokojny pri plnom vytazeni procesora stupa teplota len do priemernych hodnot. Chladenie je vzdy najdolezitejsia vec na ktorej si treba dat zalezat zalezi od toho zivotnost dielov. Zatial sa mi ziadna zostava neprehrievala.

• Dobrá účinnosť
    • Nízka hlučnosť oproti AMD chladiču
    • Styčná plocha chladiča s procesorom mala byť väčšia.
    • Zasahuje do priestoru RAM (zavadzia pamätiam s vlastným chladičom), pamäte som musel presunúť do vedlajších slotov, takže s dopĺňaním RAM by bol pri tomto chladiči problém.

Dôvod mojej kúpy bol iba kvôli spomínanému nižšiemu hluku, Nejaké veľké poklesy teplôt som nepostrehol, ani pri prepnutí do Turbo režimu chladenia v Bios-e.

• , zakúpené v Semilton.sk

• Rychle dodanie
    • lahka montaz
    • 100% splneny ocakavany vysledok (PC sa mi uz neprehrieva)
    • ziadne

Spokojnost

• tichý, výkonný
    • zložitejšia montáž, pomerne veľký/ťažký. Po 1 roku odišiel ventilátor, našťastie stock intel ventilátor pasuje do konštrukcie takže nebolo treba nanovo všetko meniť, len prehodiť ventilátory...

ak potrebujete pretaktovať PC, tento chladič sa vám bude určite hodiť

• účinnosť
    • montáž
    • pasta na chladiči
    • ventilátor je hlučný, na to pozor
    • len 2 polohy montáže pre AMD

Tento chladič som zvolil na procesor AMD FX6300 a celkom v pohode ho uchladí, cca o 10 stupňov. Zaskočil ma ventilátor ktorý je už pri stredných otáčkach hlučný. Na chladiči je kvalitná pasta MX-2. Inak odporúčam do TDP 100W. Na viac by som už zvolil niečo drahšie.

• , zakúpené v Alza.sk

• jednoduchá montáž
    • nízka hlučnosť
    • vynikajúce chladenie

spokojnosť :)

• pekný dizajn
    • parádny výkon
    • jednoduchá montáž
    • väčšie rozmery (nemusí to byť zápor)

U mňa jednoznačná voľba. Predchádzajúca verzia sa pokazila po 5 rokoch intenzívneho používania. Som veľmi spokojný s touto značkou.

• Výkonný a tichý
    • Pasta zdarma
    • Na AMD extrémne zlá inštalácia
    • Ventilátor sa pokazil po roku a ťažko zohnať nový, nepasuje tam iná 92mm upozorňujem.
    • Reklamácia trvá dlho, kvôli 10 eurám čakať mesiac a dačo bez PC.
    • Vetrák náhradný sa dá kúpiť z ofi shopu za 5 eur, ale s poštonvým to výjde tak isto ako kúpiť nový chladič.

Neodporúčam tento produkt, aj na internete koluje malá životnosť tohto chladiča, pričom kvôli zlému tvaru ventilátora je ho ťažko nahradiť.