ARCTIC Freezer Extreme Rev. 2 UCACO-P0900-CSB01

• účinný
    • cena je jednoznačne top
    • dosadacia plocha je plochá
    • veľkosť

Treba si premyslieť kúpu produktu, lebo je to fakt obluda. prevádzka je tichá a deklarované zníženie teploty je reálne. v case nevyzerá zle (nemal som požiadavku na kolotoče podsvietené

Socket
AMD AM2+

AC Freezer XTREME rev. 2 je druhou revíziou chladiča procesorov AC Freezer XTREME , ktorý prináša výkonné chladenie, tichú prevádzku a to všetko za príjemnú cenu. AC Freezer XTREME je po stránke dizajnu dvojitým towerovým chladičom s dvoma pasívmi, medzi ktorými dominuje 120mm ventilátor. O odber tepla z procesora sa stará medená základňa, ktorá prenáša teplo do 4 duálnych 6mm heat-pipe trubíc. Tie odovzdávajú teplo do hliníkových rebier, ktorých je celkovo 102 kusov. O chladenie pasívnej časti (rebrá) sa s

2zákazníci neodporúčajú produkt

• cena je jednoznačne top
    • dosadacia plocha je plochá
    • veľkosť

• , zakúpené v Agem Computers s.r.o.

Za tú cenu jeden z najlepších chladičov. Vhodný pre AMD aj Intel. Fluidné ložiská (niekoľkonásobne vyššia životnosť), tichý chod, dvojvežový chladič.

• veľmi účinný
    • skoro nehlučný
    • regulácia otáčok na Fan

špičkový a dobre navrhnutý exot. Pri hráčskych zostavách treba rátať aj s nejakým prúdením vzduchu v bedni a masívnosťou odolnejších komponentov. je pravda, že Low dosky prehne váhou, ale dosky na to určené sú masívne a spevnené protikusom pod procesorom. Keď niekto 2 roky compa nečistí, teploty vystrelia na 100 C, ale to je o pravidelnej údržbe. Ja ho mám ešte z prvej série už 7 rokov, 2x ročne prefúknuť, vyčistiť skrinku, a teplota CPU nejde nad 65 C. Pri bežnej prevádzke a menej náročných hrách chladí do 42 C.

• Nanesená teplovodivá pasta Arctic MX-2
    • Veľký ventilátor
    • Celkom jednoduchá montáž (aj ked to bol môj prvý menení chladič na CPU) bez manualu!
    • Mne sa celkom páči aj vzhľadovo
    • Možno veľkosť ,ale pri vežách s tým treba rátať
    • pri montáži a zapájaní káblov sa da ľahko skrčiť pár hliníkových rebier
    • Možno malá styčná plocha na CPU ( aj ked to problém byť nemusí )

Za tú cenu je to pekná a aj efektívna investícia
    Pri záťaži z 55-60C pri boxovom chladiči sa to zmenilo na 25-35C pri menšom hluku a pri skrinke ktorá má len 1 vyfukovací vetráčik (predtým 3 a dva fúkali smerom k procesoru!!
    Chladič ma na sebe nanesenú teplovodivú pastu Arctic FX-2 (mimochodom má veľmi dobré recenzie táto pasta)
    Ventilátor sa nijak nemontuje,len sa nasunie
    Montáž je nasledujúca
    (Pre predstavu obrázok)
    Najprv čierny plast v tvare štvorca,do jeho dierok na cpu sa nasunú biele plasty ,už do dosky ,do nich sa nasunú čierne plasty ktoré idu trošku horšie natlačiť,roztiahnú biely plast čím spravia v podstate "nitový spoj"
    Potom sa umiestní chladič (najlepšie bez ventilátora!!
    zašrobuje sa k čiernemu plastu v ktorom su matice ,2 šroby
    a koniec
    Prvý krát som menil na CPU chladič,chvíľu som maturoval no dokázal som to,nič som nezlomil nič som nepokazil ,len som najprv chcel poskladať chladiť a až potom ho pripevniť k doske čo bola chyba :) Na druhý pokus to šlo už veľmi jednoducho a to som manuál ani nechytil do ruk :)
    Procesor Intel 2 Quad Q8400

• zo zaciatku a pri dobrom cisteni celkom tichy
    • male rozmery, nezasahuje do pamatovych slotov a zmesti sa aj do mensej skrine, pritom ma slusny vykon, to je jeho asi najvacsia realna vyhoda
    • teploty po spravnej instalacii ma pozitivne prekvapili
    • rychlo sa zaprasi a tazko sa cisti, takze po case sa zvysi jeho hlucnost aj v nizkej prevadzke
    • velmi tazka instalacia, musite ho nasrubovat cez tu medzeru v strede, ked vyberiete ventilator
    • dnes mate proste na vyber aj lepsie veci

postupne som vyskusal na jednej zostave za takmer rovnakych podmienok aj Cooler Master Evo 212 a Scythe Kotetsu, teploty cpu pri zatazi pretaktovaneho cpu intel x5460 (120W starsie stvorjadro) na 4Ghz boli teploty podobne, nakoniec som skoncil s articom, lebo sa mi viac pacila znacka. Tento chladic mal ale teploty najhorsie z tych troch a instaloval sa pomerne tazko. Museli mi s tym pomoct v servise, kde sa ukazalo, ze som nemal spravne naradie (dost dlhy srubovak). Dnes by som spomedzi tych troch zobral Scythe, aj ked najlahsie sa instaloval CM EVO. Nestazujem sa ani s tymto, ale ked si nie ste isty (napriklad, ze mate mensiu skrinu), tak radsej ruky prec.

• účinnosť
    • veľmi dobré teploty na amd fx6300 aj pri taktovaní
    • nanesená pasta na chladiči
    • dizajn
    • obtiažna inštalacia

odporúčam všetkým kvôli nízkej cene.
    pri hraní ho skoro vôbec nepočuť
    občas sa stane že mi doska zahlási, cpu fan error ale nikdy toto varovanie nebolo opodstatnené.

• , zakúpené v SHARK.sk

-20°C

• pozor je to obor ale velmi dobry a ucinny nebolo sance uchladit pc bez tohoto chladica pre tich co si nevedia dat rady jedina moznost :D
    • vibral som ho koli sile a ucinnosti uchladi v pohode kto tvrdi ze nie nedal kvalitnu pastu
    • obtiazna montaz obycajny clovek co to nikdy nerobil nech sa do toho nepusta sam !

lepsie to uz nemohlo bit kupim ho aj nabuduce