be quiet! Dark Rock Pro 4 BK022

• Teraz chladi ryzen 7800x3d bez problemov
    • Je to fakt velky macek treba naň mat širokú bedňu

• Nie je ho počuť ani keď sú spustené náročnejšie hry
    • Zaberá trochu viacej miesta v pc
    • Stalo sa že skoro sa nezmestil na miesto kvôli ramkám ktore tam boli umiestnené
  • , zakúpené v TvojPC

• Kvalitný chladič. V balení komplet skrutkovač aj tep. pasta + návod.
    • Tichý
    • 135mm ventlátor bol chybne vyrobený a vydával hrozný zvuk. Musel som vymeniť komplet chladič. Nový funguje super.

Hlučnosť ventilátora
24.3 dBA

Bunda Be quiet! Dark Rock Pro 4 120 / 135 mm BK022 je ideálnym riešením pre vynikajúce chladenie vášho procesora. Tento najlepší chladič CPU vo svojej triede sa vyznačuje pôsobivým chladiacim výkonom 250 W TDP, čo má za následok hlučnosť iba 24 db(A). Vďaka svojej prakticky nepočuteľnej bežnej prevádzke je ideálny na hranie hier, streamovanie a pracovné prostredie. Sedem vysoko výkonných tepelných trubíc zabezpečuje efektívny prenos tepla do dvoch výkonných komínov chladiacich rebier. Obrovská chladiaca plocha zabezpečuje optimálny výkon rýchlym odvádzaním tepla zo systému. Je skonštruovaný tak, aby vydržal vďaka mechanickej kontaktnej ploche, ktorá je veľmi hladká, a má vrchnú montáž, ktorá je bezproblémová.

• V pohode uchladi ryzen 5900x
    • Teraz chladi ryzen 7800x3d bez problemov
    • Je to fakt velky macek treba naň mat širokú bedňu

• Nie je ho počuť ani keď sú spustené náročnejšie hry
    • Zaberá trochu viacej miesta v pc
  • , zakúpené v TvojPC

• Kvalitný chladič. V balení komplet skrutkovač aj tep. pasta + návod.
  • , automaticky preložené z Arukereso.hu

Procesory Ryzen 5 5600x sú dokonale chladené, v idle majú 30 stupňov, ale v záťaži neprekročia 45 stupňov.

• , zakúpené v Datacomp.sk

• super tichy

Vzhladom na rozmery (obrosvky) je instalacia pomerne komplikovana, hlavne ak sa rozhodnete pouzit oba ventilatory.

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
    • Chladiaci výkon je vynikajúci.

Veľmi tichý kvalitný výrobok Som s ním spokojný.

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
    • -Je to pre mňa príjemné.
    • -Veľmi dobrý chladiaci výkon.
    • -Najdôležitejšie je, že je naozaj RYBÁRSKY.
    • -Pohodlné balenie.
    • -Darčekový magnetický skrutkovač.
    • Zatiaľ som sa s tým nestretol.

Super chladnička! Napájací zdroj a všetky ostatné ventilátory sú "na ticho! " v mojom počítači. Len chladnička bola iná. Robí to, čo som očakával. Ryzen 2600. IDLE: 25-26 stupňov. Robí to pri minimálnych otáčkach. Samozrejme, nie počuteľne. Počas hrania som videl maximálne 45 stupňov. V tom čase sa ventilátory točili okolo 800. Samozrejme, stále ticho chladil procesor. Montáž nie je najjednoduchšia, ale podotýkam, že ak ste už predtým nejaký stroj montovali, nemali by ste mať žiadne problémy. Popis je tiež dobrý, takže nie je problém ho zostaviť. Moduly RAM Kingston Fury sú v počítači na doske micro atx. Predný ventilátor visí nad 2 bližšími zásuvkami, ale nad nimi je asi 3-4 mm priestoru bez toho, aby bol ventilátor hore. Základnú dosku mám vertikálne v skrinke TT Core V21. Takže žiadne zníženie hmotnosti, žiadne zaťaženie základnej dosky. Ale ako som sa na to pozrel, montáž je tak dobre navrhnutá (rovnako ako hmotnosť a veľkosť), že by to nemal byť problém v stojanovom puzdre. Takže ho môžem odporučiť. Na čo si dať pozor pred kúpou: Stojí za to sa poobzerať, aké vysoké sú pamäťové kapsule. Obávam sa, že by mohli nastať problémy s vyššími kusmi chladiča. (Predný ventilátor však môžete umiestniť ešte asi o pol centimetra vyššie. ) Treba mať na pamäti aj to, že ide o 162 mm vysoké monštrum. Do malého motorového priestoru sa naozaj nezmestí. Konkurenta Noctua nepoznám, takže to nemôžem porovnať. Na druhej strane je to lepšie ako nahradený Alpenföhn Ben Nevis. (Aj keď to bolo tiež veľmi dobré. ) Musel som prejsť na iný systém, pretože som veľmi citlivý na zvuk. Páči sa mi, že stroj je tichý aj pri zaťažení. Tento chladič to dokáže aj pri procesore s TDP 65 W.

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
    • - V byte je 12 stupňov : ) S chladením naozaj nemám problém.
    • Trochu ťažké zostaviť.

Kráľ vzduchového chladenia. Tichý a robustný.

• , automaticky preložené z Arukereso.hu

Musel som si trochu pohrať, pretože som ho už namontoval na dlaždice v dome, ale svoju úlohu plní.

• Tichý, dobrý chladiaci výkon
    • Veľké rozmery, treba dbať na to, aby výška RAM a hĺbka krytu boli primerané

Kvalitná, tichá chladnička