Noctua NH-U9B SE2

chladiče
Určený pre
procesory

• , zakúpené v Qcomp

• chladiace vlastnosti, 2 ventilátory v balení, kvalitná pasta v balení, instalačna sada pre amd a intel v baleni

Chladič je naozaj výkonný a s použitými Ultra-Low-Noise Adaptérov a Low-Noise Adaptéru sú ventilátory tiche. Montáž je podla obrázkového návodu zvládnuteľná pre každého. Balenie obsahuje 2ks ventilátorov, k nim adaptéry na zníženie otáčok ventilátorov, teplovodivu pastu, rozdvojkú pre ventilátory a inštalačnú sadu jak pre INTEL tak i pre AMD. Výkon rozhodne zodpovedá cene a som s nim veľmi spokojný. Kvalitne spracovanie u Noctui nieje žiadnou výsadou. Funkčne prekonal moje očakávanie teplota mi klesla o 15°C. Použitý bol na AMD FX-8350.

• , zakúpené v Qcomp

• V dnešnej dobe asi najtichšie riešenie pre PC. Ja som zapojil iba 1 vetrák na AMD v doske so socketom AM2 s CPU 5 Ghz a nemám s tým problém a to LNA káblom. Možno náročnejší uživatelia a.p pri veľkých horúčavách v lete si budú musieť napojiť obe vetráky aby im to nezdymilo ale nie je to problém pretože zostava obsahuje 2 vetráky. Vybral som si ho preto lebo nič tichšie som nenašiel na chladenie CPU.
    • Tie drôtiky na chladič, ktoré sa nazývajú i spony sú ináč zatočené ako na obrázku manuálu - netreba špekuľovať prečo to nepasuje - stačí ich trocha vyhnúť napr podľa obrázkou na internete.

Obsahuje asi tak najtichšie vetráky - hoci cena je dosť veľká ale lepšie než ho dať na pôjd alebo do podkrovia :o) aby hluk nevyrušoval. Podľa mňa jeho hluk má okolo 18 dB pri CPU 5 Ghz ale viac asi nie, keď je napojený s jendým LNA káblikom na jeden vetrák. Hodí sa pre každého, kto neznáša hluk vetrákov PC.

Druh

• Ventilátor: 2ks 92x92x 25mm
  • Hlučnosť: od 7.9dB
  • Prietok: od 41.1 m3/h
  • Otáčky: 1.300ot.

Klasika v podaní spoločnosti NOCTUA. Základňa a heat-pipe trubice sú medené a poniklovené, rebrá sú hliníkové. O odvod tepla zo základne sa starajú heat-pipe trubice, ktoré teplo následne prenáajú do hliníkových rebier. O dochladzovanie pasívnej časti sa starajú 2ks ventilátorov 92x 92mm NOCTUA NF-B9 1600. Balenie obsahuje aj teplovodivú pastu.

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
    • Obrovský chladič s 2 ventilátormi, perfektný výkon, tichý
    • Dostal som ho v rozpadnutom stave s najmenšími skrutkami, aby som ho dal dohromady, čo pre mňa nebol žiadny problém.
    • V zostave sú 2 pružinové skrutky na 2 stranách, musia byť zaskrutkované súčasne, inak sa naklonia na druhú stranu a zlomia sa , je to ťažké pre 1 osobu, je to práca pre 2 osoby.
    • Manuál k nemu nie je dostatočne zrozumiteľný, max. pre profesionála, ale na youtube by ste k nemu našli celkom dobré montážne video/návod.

Pozrel som sa na to

• , automaticky preložené z Arukereso.hu
    • Zatiaľ funguje úplne v poriadku , tichý , dobre chladí , jednoduchá inštalácia , regulácia otáčok , a samozrejme Noctua = kvalita.
    • Zatiaľ som nezaznamenal žiadne nevýhody.

Dobrý pomer ceny a kvality.