Recenzie Scythe SCMG-5100 Rev.B

Tikytak

Pridané: 30. júla 2018

• Veľkosť a váha
  • Kvalita spracovania
  • Jednoduchá a prepracovanejšia montáž (oproti staršiej revizii)
  • Výkon s 2 vetrákmi
  • Hlučnosť
  • Neprekáža ani vysokým RAM

Chladič som si kúpil len nedávno pretože som mal výborné skúsenosti s Mugen Max na starom i7 6700. Tento je ale predsa už viac prepracovany. To čo som pripomienkoval pri Mugen Max, bolo akoby ma osobne vypočuli a tie muchy vychytali. lepšia montáž, antivibračne podložky na vetráku a vzhľadom na to že je to 120mm nie 140 ako u mugen Max , je tichší menší a ľahší a výkonovo je na tom pri max záťaži o 2-4 stupne s 2mi vetrákmi lepší ako mugen max. bez záťaže sa držia teploty 8700k okolo 42 - 48 tky+-. mugen max okolo 40- 47 +-. v teste prime95 71 +- mugen max 75 +- CPU Package AIDA64. taktiež dosadnutie vetráka na chladič je perfektné na čo som už pri Mugen Max upozornil. Osobne si myslím, že tento chladič patrí medzi to najlepšie aj kôli cene, čo sa da dnes zohnať. Ma ale aj veľa konkurentov, no ta montáž ma jednoducho presvedčila viac ako konkurencia. Spokojnosť je veľka, aj keď 8700k si zaslúži viac vodné chladenie. jednoducho topí ako krb a to najme teraz v lete.