Najnovšie recenzie zo sekcie Chladiče

ARCTIC Freezer 33 ACFRE00028A

ARCTIC Freezer 33 ACFRE00028A

Pridané: 14. augusta 2017

Zakúpený v Agem Computers s.r.o.

• vyborny pomer cena - vykon, velmi tichy, pekny, jednoducha montaz, teplovodiva pasta v baleni

kupoval som ho na procesor Ryzen 7 1700x a zvlada ho chladit aj po pretaktovani na vyssie frekvencie (samozrejme skrynka je tiez dobre vetrana)

Zakúpený v Agem Computers s.r.o.

Za tú cenu jeden z najlepších chladičov. Vhodný pre AMD aj Intel. Fluidné ložiská (niekoľkonásobne vyššia životnosť), tichý chod, dvojvežový chladič.

Noctua NH-D15 SE-AM4

Noctua NH-D15 SE-AM4

• Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tiché ventilátory (NF-A15)
  • Pomerne dosť veľké rozmery
  • Vyššia cena za prémiový chladič

Noctua opäť ukázala, že to s chladičmi vie a musíme konštatovať, že nami testovaný model obstál na jednotku. NH-D15 SE-AM4 ponúkne totiž pomerne tichý chod, podáva výborné chladiace výkony, má však podporu iba pre socket AMD AM4. Páči sa nám dizajn dvoch veží, medzi ktoré sa umiestni ventilátor „dovnútra“ chladiča a okolo neho tak zostane dostatočný priestor pre pohodlné usadenie RAM a ostatných komponentov v blízkosti chladiča. Podľa nás ide jednoznačne o výbornú voľbu medzi vzdušnými chladičmi a testovaný produkt rozhodne odporúčame!

Vďaka chladiacim možnostiam a dizajnu vzdušného chladiča udeľuje redakcia DigitalPortal.sk produktu Noctua NH-D15 SE-AM4 ocenenie Výkon

• Prijateľné konštrukčné spracovanie
  • Pri bežnej prevádzke tichý ventilátor
  • Nízka cena, pribalená pasta v balení
  • – Málo kvalitná teplovodivá pasta
  • – Nutnosť kúpiť lepšiu pastu na CPU

Oba testované chladiče sú zaujímavé a záleží na používateľovi, ktorý si zvolí. Počas testu nás prekvapila tichá prevádzka ventilátorov, ktoré poľský výrobca ponúka. Ak hľadáte nutný základ, ktorý ochladí menej výkonné procesory a nechcete procesor taktovať, Spartan 3 Pro je vhodnou voľbou. Ponúkne totiž zaujímavý dizajn a oveľa nižšiu hlučnosť ako základný boxovaný chladič od Intelu. Hoci považujeme oba modely za zaujímavé, podľa nás je rozhodne lepšie priplatiť 5 eur a kúpiť lepší a výkonnejší chladič – Fera 3. Poteší, že aj pri takto nízko nastavenej cene sú v balení teplovodivé pasty a hoci sú menej kvalitné, dávajú zaujímavé výsledky. Pri vyššom modeli (Fera 3) by sme odporúčali siahnuť po lepšej paste – Arctic MX4.

• Prijateľné konštrukčné spracovanie

Noctua NH-U9S

Noctua NH-U9S

• Dobrý chladiaci výkon procesora
  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tiché ventilátory (NF-A9)
  • Nekoliduje s vysokým profilom RAM
  • Prijateľná cena, kompaktnosť
  • Slabší výkon voči drahším modelom
  • Vyššia cena pri druhom NF-A9 PWM

Ak sa zameriame na teploty a efektívnosť chladenia modelu NH-U9S, patrí do strednej triedy. Teplota procesora pri záťaži je v rozmedzí 55 až 78 stupňov, pričom hlučnosť sa podľa rýchlosti otáčok pohybuje v rozmedzí 25 až 40 dB. Noctua NH-U9S za svoju cenu ponúkne veľmi tichý chod, hoci v porovnaní s nedávno testovanými, drahšími a tiež väčšími modelmi mierne zaostáva v chladiacom výkone. Vzhľadom na svoje kompaktné rozmery podáva veľmi dobrý chladiaci výkon, vyžaduje jednoduchú inštaláciu, má antivibračné podložky a možnosť pohodlne nainštalovať pamäte aj pri väčšom profile operačnej pamäte.

Zalman CNPS5X Performa

Zalman CNPS5X Performa

Pridané: 19. júla 2017

• Je to vynikajúci chladič nadčasovej konštrukcie. Všimnite si že vrtuľa chladiča je zapustená do hliníkového skeletu, čo taktiež prispieva jeho veľmi neskutočne veľmi tichého chodu. Mám procesom Athlon 880k na základnej frekvencii 4,0 GHz. Mám ho pretaktovaný na 4,3 GHz a keď som nainštaloval tento chladič namiesto dodávaného, tak mi klesla teplota takmer o 10 stupňov celzia. Predtým mi systém konkrétne Win 7 64 bit sem tak padal, ale s týmto chladičom mi ide počítač nielen výkonne, ale aj 100percentne spoľahlivo. A to nehovorím o hlučnosti. Je prakticky minimálna.
  • Žiadne proti neexistujú. Je to bezchybný chladič.

Tento chladič by som vystavil na piedestál. Pri svojej nie moc veľkej hliníkovej konštrukcii chladí lepšie ako ťažké chladiče.
A navyše je pomerne lacný. Doporučujem ho každému, kto ma rád dokonalosť. Tento chladič je v podstate dokonalý.

Noctua NH-D14

• dobrá cena ,kvalitný produkt

ARCTIC Freezer 7 PRO Rev.2 DCACO-FP701-CSA01

ARCTIC Freezer 7 PRO Rev.2 DCACO-FP701-CSA01

Pridané: 10. júla 2017

• zlozenie (aktivny pasivny chladic a medene trubky)
  • krasne odvadza teplo kupil som ho uz vela krat Arctic freezer a Cooler master su kvalitky :)
  • stiha pekne chladit aj pri hrani novych hier a pretaktovani procesora
  • velkost

Nikdy som snim nemal problem uvidim ci sa casom nepokazi ak zacnu niekde setrit co robi dneska vela znaciek potom by som presiel na iny. zatial som plne spokojny pri plnom vytazeni procesora stupa teplota len do priemernych hodnot. Chladenie je vzdy najdolezitejsia vec na ktorej si treba dat zalezat zalezi od toho zivotnost dielov. Zatial sa mi ziadna zostava neprehrievala.

ARCTIC Alpine 11 Pro Rev. 2 UCACO-AP110-GBB01

ARCTIC Alpine 11 Pro Rev. 2 UCACO-AP110-GBB01

Pridané: 6. júla 2017

• lepšie chladenie
  • kvalita šrobov

Pôvodné šróby boli z makkého materiálu a podarilo sa mi jeden poškodiť. Naštastie som použil šroby z nepotrebného konektora VGA-DVI. Sadnú lepšie, vyzerajú lepšie.

Menil som chladič na starej LGA 775 lebo pôvodný bol už hlučný.

Chladič má jednoduchú inštaláciu, pôvodnú pastu nanesenú na chladiči som ale odstránil a použil novú, nanesením na procesor.

SilentiumPC Spartan PRO-B HE924 SPC121

Kvalita za rozumnú cenu.

ARCTIC Liquid Freezer 240 ACFRE00013A

ARCTIC Liquid Freezer 240 ACFRE00013A

Pridané: 23. júna 2017

(naposledy upravené 23. júna 2017)

• V pomere cena / výkon jasný víťaz. Poráža aj 2x drahšiu konkurenciu
  • Tichucky, či už pumpa alebo ventilátory jeden z najbohatších AIO
  • Len dvojročná zaruka

Overený zákazník Comp4U.sk Overený zákazník

Pridané: 24. mája 2017

Zakúpený v Comp4U.sk

• uchladi i7-2600k v pri hrani okolo 50c
  • horšie uchytenie som asi ani nevidel ale dufam že bude držať , zatiaľ nieje problém

postačuje aj pre náročných

Overený zákazník MALL.SK Overený zákazník

Pridané: 21. mája 2017

Zakúpený v MALL.SK

• Tichý
  • Dobre chladí
  • Keď dam ucho tak na 5 cm od ventilátora, počujem jemné klopkanie. Je to ale také tiché, že vo väčšej vzdialenosti to vôbec nepočuť.

Chladič chladí ako má, používam i5 4460.

Pridané: 29. marca 2017

• veľmi účinný
  • skoro nehlučný
  • regulácia otáčok na Fan

špičkový a dobre navrhnutý exot. Pri hráčskych zostavách treba rátať aj s nejakým prúdením vzduchu v bedni a masívnosťou odolnejších komponentov. je pravda, že Low dosky prehne váhou, ale dosky na to určené sú masívne a spevnené protikusom pod procesorom. Keď niekto 2 roky compa nečistí, teploty vystrelia na 100 C, ale to je o pravidelnej údržbe. Ja ho mám ešte z prvej série už 7 rokov, 2x ročne prefúknuť, vyčistiť skrinku, a teplota CPU nejde nad 65 C. Pri bežnej prevádzke a menej náročných hrách chladí do 42 C.

ARCTIC Freezer 11 LP UCACO-P2000000-BL

ARCTIC Freezer 11 LP UCACO-P2000000-BL

Overený zákazník Datacomp.sk Overený zákazník

Pridané: 9. marca 2017

Zakúpený v Datacomp.sk

• kruti sa a chladi
  • nepocut ho
  • vojde sa mi do skrinky
  • jednoducha instalacia
  • Na nic som zatial neprisiel.

Chladic CPU. Funguje ako ma, kupil som ho, pretoze s povodnym som nezavrel skrinku na HTPC.

NZXT Kraken X52 RL-KRX52-01

• Nastaviteľné RGB LED podsvietenie
  • Dizajn pumpy a hlavy na CPU
  • Jednoduchá inštalácia do PC
  • Tichá prevádzka a úpravy v CAM
  • Vysoká cena (cca 150 eur)

Vodné chladenie, či už ide o AiO alebo modulárne, má veľa výhod oproti vzdušnému a príde vhod pre náročných používateľov, ktorí radi skúšajú nové veci a tiež aj pre tých, ktorí v svojich zostavách používajú výkonné procesory, ale aj tie, ktoré majú vyššie vyžarované teplo. Pri meraní teplôt procesora tiež treba dbať na to, ktorou aplikáciou meria používateľ tieto hodnoty. Nám sa osvedčil softvér od výrobcu NZXT CAM, ktorý okrem nastavení vodného chladenia a podsvietenia zobrazuje korektné teploty a tiež aj HWiNFO64, pri AIDA64 nám totiž AMD APU procesor ukazoval nereálne nízke teploty (17-20 °C), pričom už samotná teplota v izbe bola okolo 20 °C.

Aký je NZXT Kraken X52? Kupovať, alebo nie? Oceňujeme jednoduchú inštaláciu do počítačovej skrine, vysoký chladiaci výkon, tichú prevádzku, tiež nastaviteľné profily chladenia a RGB podsvietenia, dizajn a tiež jedinečný softvér, ktorý neponúka žiadny iný konkurent. Podľa nás ide jednoznačne o výbornú voľbu, odporúčame!

Noctua NH-U14S

Noctua NH-U14S

Pridané: 7. februára 2017

• Dobrý chladiaci výkon procesora
  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tiché ventilátory (NF-A15)
  • Nekoliduje s vysokým profilom RAM
  • Prijateľná cena, kompaktnosť
  • Slabší výkon (voči NH-D15/15S)
  • Vyššia cena pri druhom NF-A15 PWM

Noctua NH-U14S za svoju cenu ponúkne veľmi tichý chod, hoci v porovnaní s nedávno testovanými, drahšími a tiež väčšími modelmi mierne zaostáva. Vzhľadom na svoje kompaktné rozmery podáva však prekvapivý chladiaci výkon, vyžaduje jednoduchú inštaláciu, má antivibračné podložky a možnosť pohodlne nainštalovať pamäte aj pri väčšom profile operačnej pamäte. Nevýhodou je však cena prídavného druhého ventilátora a farba, ktorá sa nemusí páčiť každému.

Noctua NH-D15S

Noctua NH-D15S

Pridané: 28. januára 2017

• Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tichý ventilátor (NF-A15)
  • Možnosť doplniť druhý ventilátor
  • Nižšia cena voči NH-D15 (75 eur)
  • – Pomerne dosť veľké rozmery

Oba modely rakúskeho výrobcu sú porovnateľné a veľmi vyrovnané chladiče do PC, ponúkajú takmer rovnaké parametre (teda až na to, že NH-D15S ponúka v základe jeden NF-A15 a v prípade potreby si druhý kus musí používateľ kúpiť samostatne). Oba modely sú za danú cenu vhodné na kúpu do každého počítača, potešia však najmä hráčov a náročných používateľov. Mnohí však v dnešnej dobe siahnu aj po novom fenoméne – vodnom chladení (či už ide o skladacie, alebo oveľa prístupnejšie AiO – teda all-in-one). Ten v skrinke síce lepšie vyzerá, ale mnohí majú radi klasiku.

A ktorý z dvojice testovaných modelov odporúčať? Podľa nás sú výborné oba, avšak vzhľadom ku kompaktnejším rozmerom a o niečo nižšími nameranými hodnotám, sa prikláňame k modelu Noctua NH-D15S. Ponúkne totiž pomerne tichý chod, podáva výborné chladiace výkony a má širokú podporu socketov. Páči sa nám dizajn dvoch veží, medzi ktoré sa umiestni ventilátor „dovnútra“ chladiča a okolo neho tak zostane dostatočný priestor pre pohodlné usadenie RAM a ostatných komponentov v blízkosti chladiča. Podľa nás ide jednoznačne o výbornú voľbu medzi vzdušnými chladičmi a oba modely rozhodne odporúčame!

Zobrazujem 441 - 460 zo 500 recenzií 1...21 22 [ 23 ] 24 25