Najnovšie recenzie zo sekcie Chladiče

Martin Martin

Pridané: 28. januára 2017

• Vysoký chladiaci výkon procesora
  • Kvalitné konštrukčné spracovanie
  • Veľmi tiché ventilátory (NF-A15)
  • Prehľadne zbalené komponenty
  • Dizajnovo dobre vyzerajúci chladič
  • – Vysoký profil (kolízia s väčšími RAM)
  • – Pre niekoho vyššia cena (90 eur)

Oba modely rakúskeho výrobcu sú porovnateľné a veľmi vyrovnané chladiče do PC, ponúkajú takmer rovnaké parametre (teda až na to, že NH-D15S ponúka v základe jeden NF-A15 a v prípade potreby si druhý kus musí používateľ kúpiť samostatne). Oba modely sú za danú cenu vhodné na kúpu do každého počítača, potešia však najmä hráčov a náročných používateľov. Mnohí však v dnešnej dobe siahnu aj po novom fenoméne – vodnom chladení (či už ide o skladacie, alebo oveľa prístupnejšie AiO – teda all-in-one). Ten v skrinke síce lepšie vyzerá, ale mnohí majú radi klasiku.

A ktorý z dvojice testovaných modelov odporúčať? Podľa nás sú výborné oba, avšak vzhľadom ku kompaktnejším rozmerom a o niečo nižšími nameranými hodnotám, sa prikláňame k modelu Noctua NH-D15S. Ponúkne totiž pomerne tichý chod, podáva výborné chladiace výkony a má širokú podporu socketov. Páči sa nám dizajn dvoch veží, medzi ktoré sa umiestni ventilátor „dovnútra“ chladiča a okolo neho tak zostane dostatočný priestor pre pohodlné usadenie RAM a ostatných komponentov v blízkosti chladiča. Podľa nás ide jednoznačne o výbornú voľbu medzi vzdušnými chladičmi a oba modely rozhodne odporúčame!

ARCTIC Freezer Extreme Rev. 2 UCACO-P0900-CSB01

ARCTIC Freezer Extreme Rev. 2 UCACO-P0900-CSB01

Antimat Antimat

Pridané: 26. januára 2017

(naposledy upravené 5. marca 2017)

• Nanesená teplovodivá pasta Arctic MX-2
  • Veľký ventilátor
  • Celkom jednoduchá montáž (aj ked to bol môj prvý menení chladič na CPU) bez manualu!
  • Mne sa celkom páči aj vzhľadovo
  • Možno veľkosť ,ale pri vežách s tým treba rátať
  • pri montáži a zapájaní káblov sa da ľahko skrčiť pár hliníkových rebier
  • Možno malá styčná plocha na CPU ( aj ked to problém byť nemusí )

Za tú cenu je to pekná a aj efektívna investícia
Pri záťaži z 55-60C pri boxovom chladiči sa to zmenilo na 25-35C pri menšom hluku a pri skrinke ktorá má len 1 vyfukovací vetráčik (predtým 3 a dva fúkali smerom k procesoru!!
Chladič ma na sebe nanesenú teplovodivú pastu Arctic FX-2 (mimochodom má veľmi dobré recenzie táto pasta)
Ventilátor sa nijak nemontuje,len sa nasunie
Montáž je nasledujúca
(Pre predstavu obrázok)
Najprv čierny plast v tvare štvorca,do jeho dierok na cpu sa nasunú biele plasty ,už do dosky ,do nich sa nasunú čierne plasty ktoré idu trošku horšie natlačiť,roztiahnú biely plast čím spravia v podstate "nitový spoj"
Potom sa umiestní chladič (najlepšie bez ventilátora!!
zašrobuje sa k čiernemu plastu v ktorom su matice ,2 šroby
a koniec
Prvý krát som menil na CPU chladič,chvíľu som maturoval no dokázal som to,nič som nezlomil nič som nepokazil ,len som najprv chcel poskladať chladiť a až potom ho pripevniť k doske čo bola chyba :) Na druhý pokus to šlo už veľmi jednoducho a to som manuál ani nechytil do ruk :)
Procesor Intel 2 Quad Q8400

• Učinnosť
  • Tichý ventilator
  • Noctua kvalita spracovania
  • Cena mohla byť trošku nižšia tak 40-50e

Velmi dobrý chladič na moj procesor i7-4790k 4.4ghz uchladí bezproblémov na maximalne zaťaženie v lete teploty do 70stupnov

Cooler Master RL-S12V-24PK-R2

Cooler Master RL-S12V-24PK-R2

Pridané: 7. januára 2017

• vykon
  • vsetko

Schova bez problemov hocijaky chladic vyuzivajuci vzduch, aj tie ktore su od neho 2-3 krat drahsie co sa tyka vykonu a tichosti.

Vela ludi sa stazuje na hlucnost a ano je hlucny, ked ho zle nainstalujete.

Chytak je v tom, ze ak nepouzijete program ako "SpeedFan"bude vam pumpa bezat na 100% vykonu a dosahovat 2500 RPM co je absolutne nepotrebne".

Vacsinu casu u mna bezi pumpa a ventilator na 35% a 30% cpu i7 4770K si pri tychto nastaveniach udrzuje teplotu pod 40C pri pozerani filmov/surfovania.

Pri hrani hier na max nastaveniach 1080p (i7 4770k, gtx 1060 3gb, 16gb ddr3) ventilator a pumpa nepotrebuje bezat na viac ako 60% aby udrzal procesor na 65C.

Pri 100% fan/pumpa teplota procesoru pri dlhych hodinach hrania neprekroci hranicu 60C.

Pri spravnom nastaveni krivky napajania ho prakticky nepocut, kedze vyssi vykon pouziva len pri hrani a to si nasadite sluchadla alebo ked editujem dlhe videa a vtedy nemusim sediet pri pc ked sa video renderuje.

Alpine 11 GT Rev. 2 UCACO-AP112-GBB01

Alpine 11 GT Rev. 2 UCACO-AP112-GBB01

Overený zákazník Agem Computers s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 19. novembra 2016

Zakúpený v Agem Computers s.r.o.

Spokojný

• Dizajn pumpy a hlavy na CPU
  • Jednoduchá inštalácia do PC
  • Tichá prevádzka a úpravy v CAM
  • Nechránené hadice chladiaceho systému
  • Niektoré farby spektra nie sú intenzívne

Aký je NZXT Kraken X61? Kupovať, alebo nie? Oceňujeme jednoduchú inštaláciu do počítačovej skrine, vysoký chladiaci výkon, tichú prevádzku, nastaviteľné profily chladenia a RGB podsvietenia, dizajn a tiež jedinečný softvér, ktorý neponúka žiadny iný konkurent. Podľa nás ide jednoznačne o výbornú voľbu, odporúčame!

SilentiumPC Zephyr 120 PWM SPC017

SilentiumPC Zephyr 120 PWM SPC017

Pridané: 13. októbra 2016

• súčasťou sú antivibračné podložky
  • pwm
  • podľa udávaného hluku 15 dBA/1300RPM mal byť tichší

Vybral som ho do tichej zostavy, lebo mal najnižší parameter hlučnosti. Pri max. otáčkach ho je dosť počuť. Musel som ho v BIOSE nastaviť, aby pracoval v intervale 500-700RPM. Tak je nepočuteľný, ale to by bol asi každý.

Scythe SCFM-1000

Scythe SCFM-1000

Pridané: 12. októbra 2016

• vzhlad
  • konštrukcia
  • kvalita zhotovenia
  • pomerne tichý
  • zábavná zložitejšia montáž )) pre niekoho mínus,nutné dať von dosku lebo inak to je na nervy robota ))
  • uchladí i7 4790K v crysis 3 do 60 stupnov
  • trošku pridrahý,ale za kvalitu sa platí
  • nie zrovna najtichší

Vpohode chladič do hernej zostavy na výkonne procesory a vylepší aj vhlad PC

Noctua NH-U14S

Noctua NH-U14S

Pridané: 27. septembra 2016

• Parádny výkon.
  • Kvalitný ventilátor.
  • Kvalitný pasív.
  • Kompatibilita so všetkým čo ma len napadá, a nakoľko sa jedna Noctua produkt verím tomu že ani o 10 rokov to nebude inak.
  • Veľmi škaredý je ten ventilátor.
  • Treba skrinku veľkú!

Pridané: 21. septembra 2016

Zakúpený v VVTech

• Tichy, vykonny
  • nic

Vykonny a tichy chladic za nizku cenu.

ARCTIC Freezer 7 PRO Rev.2 DCACO-FP701-CSA01

ARCTIC Freezer 7 PRO Rev.2 DCACO-FP701-CSA01

Pridané: 16. septembra 2016

• Dobrá účinnosť
  • Nízka hlučnosť oproti AMD chladiču
  • Styčná plocha chladiča s procesorom mala byť väčšia.
  • Zasahuje do priestoru RAM (zavadzia pamätiam s vlastným chladičom), pamäte som musel presunúť do vedlajších slotov, takže s dopĺňaním RAM by bol pri tomto chladiči problém.

Dôvod mojej kúpy bol iba kvôli spomínanému nižšiemu hluku, Nejaké veľké poklesy teplôt som nepostrehol, ani pri prepnutí do Turbo režimu chladenia v Bios-e.

Scythe SY1225SL12L

Scythe SY1225SL12L

Overený zákazník Datacomp.sk Overený zákazník

Pridané: 3. septembra 2016

Zakúpený v Datacomp.sk

• Tiché
  • Dobrý air flow
  • Kábel mohol byť aj dlhší

Kvalita za rozumnú cenu

tichy
odporucam

Pridané: 23. júla 2016

Zakúpený v Comp4U.sk

• Kvalitny chladic...nastavenia Silent mi drzia moju i5 6600K OC 4,8 pri hrach do 60 a testoch do 70 stupnov
  • Ako nahle vypnem mod Silent hluk neskutocny...Mno chladi krasne aj na Silent

Urcite sa oplati kupit ludom co si to mozu dovolit...Na Silent mod nepocutelny

ARCTIC Alpine 11 Pro Rev. 2 UCACO-AP110-GBB01

ARCTIC Alpine 11 Pro Rev. 2 UCACO-AP110-GBB01

Overený zákazník Agem Computers s.r.o. Zio

Pridané: 20. júna 2016

Zakúpený v Agem Computers s.r.o.

• Tichší ako defaultný chladič, väčší. Inštaloval sa podľa mňa jednoduchšie ako defaultný.
  • Musel som odrezať z plastov podstavy, vadili chladiče okolo procesora (doska asrock Z87)

Som spokojný. Myslím, že cena/kvalita je na slušnej úrovni. Produkt odporúčam.

ARCTIC Freezer A11 UCACO-FA11001-CSA01

ARCTIC Freezer A11 UCACO-FA11001-CSA01

Pridané: 9. júna 2016

• Veľmi tichý.
  • Výborná cena.
  • Chladí veľmi dobre.
  • Jednoduchá montáž.
  • V balení je aj pasta Arctic MX-4.
  • Ventilátor môže prekážať neštandardne veľkým modulom RAM.
  • Inak nič.

Za cenu niečo nad 20€ tento chladič asi nemá konkurenciu. Jedine Gelid Tranquillo CPU ver. 3 sa mu snáď môže rovnať, prípadne ho aj mierne prekonáva. Ten Gelid sa chystám kúpiť najbližšie do dvoch firemných PC a následne napíšem svoje skúsenosti s ním do recenzie k danému produktu.

Celkovo môžem zhodnotiť Arctic Freezer A11 ako veľmi kvalitný chladič, s pomerne jednoduchou montážou (jednoduchšiu si už asi neviem ani predstaviť). Kvôli montáži nie je nutné základnú dosku vyberať z PC, samozrejme ak máte v plechu výrez pre backplate. Mám starší CPU AMD Phenom II x6 1055T a teplota CPU pri týchto horúčavach v IDLE je 43°C (9.6.2016, teplota v kancelárii je 28-29°C), čo je vynikajúca hodnota na tento procesor. Otáčky ventilátora sú cca 1600 RPM a ventilátor je pri nich nepočuteľný pri zavretej skrini. Pri otvorenej skrini ho slabúčko počuť, ale je to zanedbateľné oproti tomu turbínovému hluku, čo vydával továrenský BOX chladič.

V balení je aj pasta Arctic MX-4, zdokonalený nástupca prestížnej pasty MX-2 známej pre svoje vysokú tepelnú vodivosť. Je elektrický nevodivá, netečie a nevysúša sa. Jej životnosť je cca 8 rokov, čo je super.

Záver: Jednoznačne odporúčam každému, kto sa chce zbaviť BOX chladiča a konečne zažiť ticho :)

Pridané: 27. mája 2016

• Super chladic na AMD A10 7870 perfektny pomer cena-vykon
  • Nic

Je tichý práve to som hľadal a vtom to produkte som aj našiel.

Scythe SCMGD-1000

Scythe SCMGD-1000

Tikytak Tikytak

Pridané: 17. mája 2016

(naposledy upravené 29. júna 2021)

• Tiché a účinné chladenie pri nízkych otáčkach do 800rpm
  • Kvalitné spracovanie
  • Prijateľná váha
  • Primeraná cena
  • Montáž (viď.nižšie)
  • Skutočné otáčky 1500rpm.
  • Ventilátor nie je pevne uchytený sponami, drží len tak tak
  • Nedoriešené dosadnutie ventilátora na pasív, bez nejakých antivibračných podložiek a vôbec pasív nie je nijak prispôsobený k ventilátoru (no nevadí) v novej generácii už je to vyriešené.
  • Hlučnosť nad 800rpm

po dlhom rozhodovaní, zvážení, veľkosti, váhy, ceny, hlučnosti a výkonu som sa rozhodol aj na základe recenzií práve pre tento chladič a myslím že som sa rozhodol správne, aj keď ta montáž, v mojom prípade to išlo aj bez vytiahnutia dosky(musí byť vyrezaný otvor na procesor v plechu v pc skrinke, pod doskou) bola len troška zložitejšia ako u referenčného (pomohol dobrý manuál) chladiča. Kto chce výkon a ticho, tak je to na nezaplatenie, skutočne ide o kvalitný a výkonný produkt a myslím, že svojím pomerom cena a výkon + váha (nie je priťažký) patrí medzi to najlepšie na trhu. Určite by som nemenil, aj keď pri otáčkach nad 800 r/pm je ho už počuť, no dá sa to zniesť. Pri bežnej práci okolo 500 r/pm max do 35 stupňov i7 6700 je to v pohode, podotýkam, mám rád úplne ticho. v najvyšších je to cvrkot, ale hravo ho prehluší grafika .Prime95 max 54 stupňov (jádro) na max otáčky. Bez problémov vošli aj všetky pamäte s vysokým chladením. jednoznačne sa kúpa oplatila a neľutujem ani jediný cent. Predtým som mal Arctic Freezer 13 CO rozdiel je skutočne obrovský, to nikdy viac. doporučujem zvážiť ale kúpu Be quiet! Dark Rock Advanced, BK014 . Noctua ma prehnané ceny.

Pridané: 13. mája 2016

• Super chladic na AMD FX 8350 perfektny pomer cena-vykon
  • Nic

Vetrak vymeneny okamzite za NOCTNU 12 ani nepocujem ze mam chladic na procesore. Povodne som siel na boxovanom chladici. Teplota mimo zataz 22 stupnov ale chce to jasne aj dobry case ja osobne mam Zalman zm 800 xl. Z chladicom zatial maximalna SPOKOJNOST

Zobrazujem 461 - 480 zo 500 recenzií 1...21 22 23 [ 24 ] 25